Kvietimas gamtos mokslų mokytojams

Kviečiame gamtos mokslų mokytojus iš visos Lietuvos mokyklų dalyvauti nemokamuose biotechnologijų kvalifikacijos kėlimo kursuose, kurie prasidės šių metų kovo mėn. Šie mokymai organizuojami vykdant LR Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą Gamtos mokslų mokytojų kompetencijų biotechnologijų srityje kėlimo sistemos sukūrimą, kuria bus siekiama mokyklose skatinti biotechnologijos mokslą ir didinti susidomėjimą biotechnologijomis moksleivių tarpe.

Biotechnologijos kvalifikacijos programą sudaro jungtinis kvalifikacijos kėlimo kursas, pritaikytas atskirų sričių gamtos mokslų mokytojams. Mokymo kursas skirtas suteikti mokytojams, ugdantiems 9-12 kl. mokinius, dalykinių molekulinės biologijos, biochemijos, biofizikos žinių, jas praturtinant praktiniais tyrimų įgūdžių formavimo užsiėmimais laboratorijoje, o taip pat seminarais biotechnologijų įmonių mokslinių tyrimų centruose. Be to, mokymų metu mokytojai:
– bus supažindinti su naujausiomis tendencijomis ir inovacijomis biotechnologijų srityje, kurios labiausiai domina moksleivius ir sužadina jų smalsumą;
– gaus naujausią informaciją apie atliekamus inovatyvius tyrimus biotechnologijų srityje pažangiose užsienio mokyklose ir galės ją pritaikyti praktiškai savo mokykloje su moksleiviais;
– sužinos aktualią informaciją apie darbo rinkos tendencijas tiksliųjų mokslų srityje, kuriomis galės pasidalinti su moksleiviais taip juos paskatinant studijuoti ir rinktis dalykus susijusios su biotechnologijomis;
– bus supažindinti su papildomomis programomis ir galimybėmis mokiniams gilintis į gamtos mokslų pasiekimus.

Mokymų ciklas suskirstytas į 4 dalis ir sudaro 56 valandas, iš kurių teorinėms paskaitoms numatytos 20 valandų, 26 valandos praktiniam darbui laboratorijose ir 10 valandų savarankiškam mokymuisi. Mokymų dalyviams baigusiems mokymo programą bus išduoti programos baigimo pažymėjimai.

Šie mokymai suteikia galimybę kelti savo profesinę kvalifikaciją biotechnologijos srityje nemokamai, susipažinti su naujausiomis biotechnologijos programomis, kurios bus integruojamos į švietimo sistemą.

Išsamesnė informacija apie mokymų programą pridedama prisegtuke.

Aprašas

Mokymus ves profesionalūs lektoriai apmokyti pagal projekte paruoštą metodiką.
Įvadiniai mokymai (8 val.) vyks ir Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose. Šiuose miestuose mokymai įvyks, jei susiformuos dalyvių grupės. Detalesnė informacija bus suteikia po registracijos pabaigos. Praktinių mokymų vieta: VU Biotechnologijos institutas, V.A. Graičiūno g. 8, Vilnius.
Išsami mokymų dienotvarkė bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams.

Prašome užpildyti dalyvio registraciją iki 2013 m. vasario 25 dienos paspaudus šią nuorodą: http://www.mparkas.lt/page/21. Vietų skaičius yra ribotas.

Dalyviams, kurie į praktinius seminarus atvyks ne iš Vilniaus regiono, numatyta galimybė kompensuoti transporto išlaidas (apie poreikį prašome informuoti registracijos formoje).

Daugiau informacijos apie mokymus suteiks:
Božena Ruselevič, projekto koordinatorė
VšĮ ,,Mokslo parkas‘‘
Tel.: 867534577, 867331623
El.p.: adm@mparkas.lt
www.mparkas.lt