Kvietimas į renginį skirtą susipažinti su bendrųjų programų įgyvendinimo rekomendacijomis

Nacionalinė švietimo agentūrą prasidėjus naujiems mokslo metams kviečia mokytojų bendruomenę į renginių ciklą susipažinti su bendrųjų programų įgyvendinimo rekomendacijomis. 

Renginio metu bus pristatomi bendrųjų programų pokyčiai ir įgyvendinimo galimybės, dalinamąsi gerąja patirtimi ir pristatoma brandos egzaminų programa remiantis atnaujintomis programomis.

Renginys vyks nuotoliniu būdu. Rugsėjo 8d (ketvirtadienį) nuo 15 iki 17 valandos

Su renginio programa galite susipažinti čia

Nuorodą prisijungti į renginį rasite čia

 

XV Lietuvos 5-8 klasių mokinių biologijos olimpiados – III etapas

Mokslo metams artėjant į pabaigą, birželio 9 dieną Vilniuje susirinko 82 geriausi 5 – 8 klasių mokiniai iš visos Lietuvos: Kauno, Zarasų, Jurbarko, Skuodo, Klaipėdos, Šiaulių ir kitų miestų bei miestelių, kurie ryžosi varžytis dėl geriausiai išmanančių biologiją titulo.

Olimpiados globėjais ir pagrindiniais partneriais buvo Vilniaus kolegijos, Agrotechnologijų fakultetas, įsikūręs buvusio Lietuvos edukologijos universiteto patalpose. Atlydėjusiems į olimpiadą mokytojams kolegija dvelkė nostalgija ir prisiminimais. Susirinkusius mokinius pasitiko šauni Vilniaus Žirmūnų ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijų savanorių grupė, kuri operatyviai registravo mokinius, padėjo atsakyti į iškilusius klausimus.

Renginį iškilmingai pradėjo Lietuvos biologijos mokytojų asociacijos tarybos narys ir olimpiados organizacinio komiteto vadovas, biologijos mokytojas – Julius Kavaliauskas bei visus atvykusius dalyvius pasveikino Lietuvos biologijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininkas – Rokas Bėliakas. Pasibaigus iškilmingam atidarymui, mokiniai, lydimi savanorių, išsiskirstė po auditorijas, kuriose jų laukė paruoštos užduotys. Šiais metais mokiniams buvo parengtos ne tik testinės, struktūrinės užduotys, bet ir kūrybinė užduotis – „Ekologinės problemos – spręsti negalima laukti“. Užduotis vertinto kompetentinga komisija, kuriai talkino Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos biologijos mokytoja – Nijolė Jankauskienė bei Vilniaus universiteto neuromokslininkė dr. Rasa Mončiunskaitė. Mokiniams sprendžiant užduotis ir „laužant“ galvas, kaip atsakyti į sudėtingus ir painius klausimus, atlydėję mokytojai turėjo galimybę sudalyvauti Vilniaus kolegijos, Agrotechnologijų fakulteto dėstytojų skaitomose paskaitose: „Gražiausi Europos parkai“; „Natūralistinis želdynas“ ir „Tvarus dirvožemio naudojimas“. Už pagalbą organizuojant paskaitas dėkojame dr. Gražinai Palaitytei ir Irenai Čerčikienei. 

Mokiniams baigus spręsti užduotis, laukė Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokinių parengtas smagus protmūšis, kurio metu dalyviai galėjo susipažinti ir pabendrauti vieni su kitais, o nugalėtojų laukė gimnazistų parengtos dovanos. Kol mokiniai varžėsi protų mūšyje, vertinimo komisija baigė vertinti mokinių darbus, išrinko kūrybiškiausius, originaliausius bei unikaliausius kūrybinius darbus ir ruošėsi apdovanojimų ceremonijai, kurioje buvo paskelbti geriausi šių metų 5-8 klasių mokiniai.

Penktų klasių grupėje:

I vieta – Vytautė Kalesnykaitė, Ukmergės r. Želvos gimnazija, mokytoja – Dalia Auglienė.

II vieta – Paulius Jasiūnas, „Baltijos“ pagrindinė mokyklą, mokytoja – Asta Dobrovolskienė.

II vieta- Agota Ramaškytė, Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazija, mokytojas – Angelė Pajėdienė.

II vieta – Gabija Taricyna, Vilniaus Trakų Vokės gimnazija, mokytojas – Agnė Avižienienė.

III vieta – Zeynep Isabela Yenici, Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, mokytoja – Rima Vitkauskienė.

Pagyrimo raštas – Faustas Domėla, Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija, mokytoja – Dalia Vėželienė.

Šeštų klasių grupėje:

I vieta – Marija Ivaškaitė, Progimnazija MAGIS, mokytojas – Simonas Ašmontas.

II vieta – Ieva Vasiliauskaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija, mokytoja – Raminta Svidinskaitė.

II vieta – Miglė Birštunaitė, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazija, mokytoja – Loreta Šimonytė.

III vieta – Ažuolis Kasperavičius, Vilniaus Trakų Vokės gimnazija, mokytoja – Agnė Avižienienė.

III vieta – Orestas Jakucevičius, Kauno Simono Daukanto progimnazija, mokytoja – Akvilė Viligurskaitė.

Pagyrimo raštas – Gilė Liepa Bundonytė, Ukmergės Senamiesčio progimnazija, mokytojas – Tadas Petrikas.

Pagyrimo raštas – Lidija Stravinskaitė, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija, mokytojas – Mykolas Savickas.

Pagyrimo raštas – Aismantas Vitkauskas, Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, mokytoja – Audronė Giedraitienė.

Septintų klasių grupėje:

I vieta – Lukas Mažrimas, Klaipėdo Sendvario progimnazija, mokytoja – Diana Kapušinskienė.

II vieta – Donatas Aleksandras Vasiliauskas, Kauno Jėzuitų gimnazija, mokytoja – Inga Vareikienė.

II vieta – Danielė Šatikaitė, Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, mokytoja – Rima Vitkauskienė.

III vieta – Gabrielė Daunytė, Šiaulių „Rasos“ progimnazija, mokytoja – Jolanta Domkutė.

III vieta – Vijas Jablonskis, Skuodo Bartuvos gimnazija, mokytoja –  Rasa Veitienė.

Pagyrimo raštas – Martynas Punys, KlaipėdosVydūno gimnazija, mokytoja – Nadžina Bartusevičienė.

Pagyrimo raštas – Barbora Balčiūnaitė, Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija, mokytoja – Dalia Vėželienė.

Aštuntų klasių grupėje:

I vieta – Saulė Griškutė, Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazija, mokytoja – Rita Lazdauskienė.

II vieta – Aistė Špokaitė, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija, mokytoja – Renata Dikčiūtė.

II vieta – Aušra Breidokaitė, Vilniaus „Ąžuolyno progimnazija“, mokytoja – Dalia Kutorgienė.

III vieta – Kamilė Kazinevičiūtė, Jurbarko Naujamiesčio progimnazija, mokytoja – Irma Kapilovienė.

III vieta – Gabrielle Mestanza, Palangos Vlado Jurgaičio progimnazija, mokytoja – Alma Stričkaitė.

Pagyrimo raštas – Aleksandras Zubkovas, Karmėlavos Balio Buračio gimnazija, mokytojas – Vytautas Staniūnas.

Pagyrimo raštas – Deividas Slavickas, Šakių rajono, Griškabūdžio gimnazija, mokytoja – Neringa Stravinskienė.

Taip pat kiekvienoje amžiaus grupėje buvo skirtos nominacijos už mokinių atliktas kūrybines užduotis.

Nominacija už Daugiaprasmiškiausią darbą skirta – Elzei Spaustynaitytei, Jurbarko Naujamiesčio progimnazija, mokytoja – Irma Kapilovienė.

Nominacija už Margiausią darbą skirta – Saulei Rzezniczak, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja – Eglė Magaznieks.

Nominacija už Estetiškiausią darbą skirta – Gretai Petniūnaitei, Kauno Tado Ivanausko progimnazija, mokytoja – Skaistė Jakienė.

Nominacija už Meniškiausią darbą skirta – Austėjai Adomavičiūtei, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija, mokytoja – Nijolė Bagdonienė.

Nominacija už Aktualiausią darbą skirta – Danielei Šatikaitei, Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, mokytoja – Rima Vitkauskienė.

Nominacija už Dramatiškiausią darbą skirta – Miglei Blodžiūnaitei, Šiaulių rajono Ginūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija, mokytoja – Virginija Motuzienė.

Nominaciją už Labiausiai palietusį darbą skirta – Aistei Špokaitei, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija, mokytoja – Renata Dikčiūtė.

Nominacija už Aktualiausią darbą skirta – Kajui Kalveliui, Jurbarko Naujamiesčio progimnazija, mokytoja – Irma Kapilovienė.

Olimpiada pasibaigė, tačiau emocijos ir kilę jausmai tikrai greit neišblės, ypač po to, kai olimpiada pagaliau po dvejų metų buvo surengta gyvai.

Asociacijos vardu nuoširdžiai dėkojame visiems mokytojams, parengusiems pačius geriausius 5-8 klasių biologus. Tikimės, kad olimpiados sužadintas smalsumas skatins norą toliau domėtis, ieškoti ir tirti.

Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus kolegijos, Agrotechnologijų fakultetui, ypatingai Irenai Čerčikienei, Gražinai Palaitytei už pagalbą organizuojant olimpiadą, paskaitas bei sudarytas sąlygas olimpiadai organizuoti Vilniaus kolegijos patalpose. Lietuvos biologijos mokytojų asociacija taip pat dėkoja Vilniaus Žirmūnų ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoms, šių gimnazijų moksleiviams savanoriams, padėjusiems olimpiados metu. 

Ačiū visiems ir iki kitų susitikimų.

Nuotraukos – Austėjos Bartkutės, Vilniaus Žirmūnų gimnazija; Juliaus Jasinsko, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija